Dne 11. září 2024 se podvýbor pro Evropu Výboru pro zahraniční záležitosti Sněmovny reprezentantů USA zabýval tématem nepřátelského vlivu Číny v Evropě. Cílem slyšení bylo analyzovat vliv čínských operací na evropské státy a hledat strategie pro posílení evropské odolnosti. Mezi odborníky, kteří na slyšení vystoupili, byl i Dr. Dalibor Roháč, seniorní analytik z American Enterprise Institute. Ve svém projevu zdůraznil české úsilí o prohloubení vztahů s Tchaj-wanem jako klíčovou součást širší strategie na podporu demokratických hodnot.
Dr. Roháč konkrétně vyzdvihl založení Českého Hubu na Tchaj-wanu v roce 2023, které se uskutečnilo během návštěvy předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové, doprovázené početnou obchodní delegací. Tuto platformu popsal jako prostředek podpory spolupráce mezi českými a tchajwanskými podniky a think-tanky. Zároveň zdůraznil, že Česká republika je jedinou evropskou zemí, která navázala přímou spolupráci mezi svými obrannými univerzitami, policií a kybernetickými agenturami s jejich protějšky na Tchaj-wanu.
Český Hub na Tchaj-wanu se stal kladným příkladem propojení evropské a indo-pacifické spolupráce. Ukazuje, že i menší státy mohou významně přispět k boji proti autoritářským vlivům ve světě. Projekt zároveň potvrzuje, jak důležitá jsou partnerství založená na společných hodnotách.