Search
Close this search box.

Projekty pro západní Balkán

Projekty byly v roce 2021 zakončeny

Balkans Watch Briefing je měsíční zpravodaj, jehož cílem je shrnout nejnovější vývoj politiky a nevládních aktivit v oblasti monitoringu, odhalování a boje proti nepřátelským zahraničním vlivům na západním Balkáně. 

Oblast západního Balkánu vždy byla a pořád setrvává jako střed ambicí několika zahraničních autoritářských režimů, které pomocí různých prostředků manipulují názory místních občanů pomocí dezinformací, politicky motivovaných ekonomických aktivit a spojenectvím s místními politiky.

Navzdory tomuto vývoji je regionální debata o nepřátelských zahraničních vlivech teprve ve svých počátcích. K tomu, aby se tato situace obrátila je zapotřebí mezinárodní pozornosti a pomoci a sdílení zkušeností a osvědčených postupů v boji proti nepřátelským vlivům.

Spuštění tohoto nového projektu bylo možné s finanční podporou Mezinárodního visegrádského fondu. Měsíčně budete dostávat zprávy o nejnovějším vývoji v nevládním i vládním politickém sektoru v oblasti západního Balkánu. Přispívat budou nejvýznamnější místní organizace: Center for Democratic Transitions, Most – Citizen’s Association a Zašto Ne.