Search
Close this search box.

E-learningy

E-learningový kurz - Dialog o odolnosti vůči dezinformacím: zkušenosti ze střední a východní Evropy

E-learning: Dialog o odolnosti vůči dezinformacím: zkušenosti ze střední a východní Evropy
Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty připravilo projekt Dialog o odolnosti vůči dezinformacím: zkušenosti ze střední a východní Evropy. V rámci projektu podpořeného z programu Erasmus+ EU vytvořili účastníci projektu e-learning pro mládež do 30 let zaměřený na mediální gramotnost a odolnost vůči dezinformacím.

Projekt nabídl mladým lidem jedinečnou příležitost setkat se s decision makery a vytvořit e-learning, který popisuje získané zkušenosti, osvědčené postupy a případové studie z jejich zemí (Česká republika, Slovensko, Polsko, Německo, Ukrajina a Gruzie). Cílem projektu bylo přispět k většímu zapojení mladých lidí do demokratického života v Evropě na různých úrovních, zejména s ohledem na jejich politickou účast a posílení jejich digitálních kompetencí a mediální gramotnosti.

Interaktivní e-learningový kurz o boji proti zahraničním vlivovým operacím

Na konci roku 2021 jsme spustili e-learning zaměřený na boj proti zahraničním vlivovým operacím. Cílem pěti kapitol e-learningu určeného k samostudiu je objasnit definice týkající se tématu dezinformací a vlivových operací. Uživatelé se seznámí s teorií a případovými studiemi vysvětlenými bývalými diplomaty a zpravodajskými profesionály. E-learning je dostupný po registraci zde.