Search
Close this search box.

Ukraine Watch Briefing

Ukraine Watch Briefing je zpravodaj, který vychází každé dva týdny a shrnuje nejnovější vývoj na Ukrajině, která v tuto chvíli brání své území před ruskou agresí. Ukraine Watch Briefing se věnuje několika zásadním oblastem tohoto konfliktu. Cílem je nabídnout čtenářům komplexní přehled o důsledcích ruských nepřátelských činů vůči Ukrajině.

Ukrajina je už mnoho let terčem ruské hybridní války. 24. února zahájilo Rusko plnohodnotnou kinetickou válku vůči Ukrajině, aby dosáhlo následujících deklarovaných cílů: změna režimu, demilitarizace a okupace velké části ukrajinského území a faktická likvidace ukrajinské státnosti. Tyto původní ruské plány selhaly a konflikt se vyvinul v opotřebovávací válku.

Ukrajina nutně potřebuje (nejen) západní podporu a pomoc v mnoha oblastech (vojenskou, ekonomickou, politickou a humanitární), aby ruskému tlaku odolala. Autoři Ukraine Watch Briefing – náš tým ukrajinských odborníků z Centra informační obrany (Information Defense Hub) – monitorují témata důležitá pro pochopení ukrajinské situace a jejích konkrétních potřeb. Další zásadní oblast, které se Ukraine Watch Briefing věnuje, je proces integrace Ukrajiny.

Vydané brífinky

Přihlášení k odběru

.