Search
Close this search box.

Program Red Watch

Program Red Watch analyzuje a staví se proti nepřátelskému vlivu ČLR. Čínský vliv se podle českých a spřízněných zpravodajských služeb postupně stává celosvětově velkým bezpečnostním problémem. Sledujeme, analyzujeme, informujeme, a tím pomáháme bránit se proti vlivovým nástrojům ČLR. Sdílíme zkušenosti mezi ekonomickými a bezpečnostními experty z Japonska, Tchaj-wanu, Evropy a dalších podobně smýšlejících zemí.

Naše zastoupení na Tchaj-wanu

V lednu 2022 založilo EVC s podporou Tchajpejské ekonomické a kulturní kanceláře v Praze (TECO) a Ministerstva zahraničních věcí R.O.C. (Tchaj-wan) vlastní kancelář na Tchaj-wanu (EVC Taiwan).

Stálá přítomnost na Tchaj-wanu nám umožňuje aktivně zapojit místní tchajwanské organizace občanské společnosti do našich výzkumných a advokačních projektů.

V březnu 2023 EVC a Česko-tchajwanská obchodní komora společně otevřely Český Hub na Tchaj-wanu, fyzickou kancelář, která bude pomáhat budovat českou komunitu na Tchaj-wanu nabídkou know-how, prostoru a dalších služeb soft-landing pro nové a stávající iniciativy na Tchaj-wanu.

Více o Tchajwanské kanceláři

Další partneři

Program Red Watch také usiluje o spolupráci s dalšími organizacemi v indo-pacifickém regionu. Tým Red Watch pracuje na projektech v koordinaci s Velvyslanectvím Japonska v České republice.

Ve spolupráci s dalšími think-tanky z 11 evropských zemí se tým EVC Red Watch zúčastnil mezinárodního projektu s názvem „China-Europe Academic Engagement Tracker“. Projekt podrobně sledoval spolupráci mezi místními univerzitami a čínskými subjekty.

Předchozí projekty a publikace