Search
Close this search box.

Minulé programy

Kremlin Watch je strategický program Bezpečnostního centra Evropské hodnoty, jehož cílem je odhalovat a konfrontovat způsoby, kterými Ruská Federace rozšiřuje svůj politický vliv a řídí dezinformační operace namířené proti západním demokraciím.

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty přináší prakticky orientovaný dvousemestrální vzdělávací program Bezpečnostní akademie. Účastníci se v úzké skupině setkají s předními bezpečnostními experty z České republiky i ze zahraničí.

V rámci těchto projektů Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty přenáší praktické zkušenosti z České republiky a dalších západních států do zemí jako je Ukrajina, Gruzie, nebo Bělorusko.

V rámci programu sledujeme situaci v Maďarsku, neboť premiér Viktor Orbán je bezpečnostní hrozbou. Na úkor vojenské, ekonomické a energetické bezpečnosti Evropy slouží jeho vláda Fidesz autoritářskému Rusku a zájmům Číny v Bruselu i mimo něj.

Balkans Watch Briefing je měsíční zpravodaj, jehož cílem je shrnout nejnovější vývoj politiky a nevládních aktivit v oblasti monitoringu, odhalování a boje proti nepřátelským zahraničním vlivům na západním Balkáně.