Search
Close this search box.

Naše programy

Komunistická Čína zatím na rozdíl od Ruska nepředstavuje pro evropské státy přímé vojenské ohrožení, nicméně její aktivity jsou obdobně nebezpečné. Program Red Watch se bude zaměřovat na analyzování a čelení nepřátelskému vlivu Čínské lidové republiky.

Kremlin Watch je strategický program Bezpečnostního centra Evropské hodnoty, jehož cílem je odhalovat a konfrontovat způsoby, kterými Ruská Federace rozšiřuje svůj politický vliv a řídí dezinformační operace namířené proti západním demokraciím.

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty přináší prakticky orientovaný dvousemestrální vzdělávací program Bezpečnostní akademie. Účastníci se v úzké skupině setkají s předními bezpečnostními experty z České republiky i ze zahraničí.

V rámci těchto projektů Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty přenáší praktické zkušenosti z České republiky a dalších západních států do zemí jako je Ukrajina, Gruzie, nebo Bělorusko.

V rámci programu sledujeme situaci v Maďarsku, neboť premiér Viktor Orbán je bezpečnostní hrozbou. Na úkor vojenské, ekonomické a energetické bezpečnosti Evropy slouží jeho vláda Fidesz autoritářskému Rusku a zájmům Číny v Bruselu i mimo něj.

Balkans Watch Briefing je měsíční zpravodaj, jehož cílem je shrnout nejnovější vývoj politiky a nevládních aktivit v oblasti monitoringu, odhalování a boje proti nepřátelským zahraničním vlivům na západním Balkáně.