Information Defense Hub

Společně s Ukrajinou proti ruské informační válce

Budujeme bezpečnou základnu pro ukrajinské experty v Praze. Musíme se společně bránit ruské propagandě.

Rusko na konci února 2022 zahájilo vojenský útok na Ukrajinu. Zároveň s tím vede proti Ukrajině a celé Evropě bezprecedentní informační válku. Jak dopadne válka s Ruskem nevíme. Jisté ale je, že informační válka bude pokračovat a dále eskalovat.

V květnu 2022 jsme spustili Centrum informačního odboje při Bezpečnostním centru Evropské hodnoty, které je bezpečnou základnou pro čelení ruské propagandě. Kromě řady neveřejných aktivit (například brífinky pro politiky, experty, úředníky a další osoby s rozhodovací pravomocí), ale také vydáváme analytický newsletter Ukraine Watch Briefing pro širokou veřejnost, k jeho odběru se můžete přihlásit zde. Ukraine Watch Briefing vychází každé dva týdny a shrnuje nejnovější vývoj na Ukrajině. Tento zpravodaj nabízí čtenářům komplexní přehled o důsledcích ruských nepřátelských činů vůči Ukrajině. 

V Bezpečnostním centru Evropské hodnoty se tématu ruské informační války věnujeme již šest let. Jeden z našich expertů David Stulík, bývalý diplomat Evropské Unie v Kyjevě, se velmi dobře orientuje v prostředí ukrajinského boje s ruskými dezinformacemi a všechny významné ukrajinské odborníky na ruskou informační válku zná osobně.

Kontaktní osoba projektu Centrum informačního odboje

PROSÍM POMOZTE NÁM

Můžete přispět přes Darujme.cz

 

DĚKUJEME VÁM