Information Defense Hub

Společně s Ukrajinou proti ruské informační válce

Budujeme bezpečnou základnu pro ukrajinské experty v Praze. Musíme se společně bránit ruské propagandě.

Rusko na konci února zahájilo vojenský útok na Ukrajinu. Zároveň s tím vede proti Ukrajině a celé Evropě bezprecedentní informační válku. Jak dopadne válka s Ruskem nevíme. Jisté ale je, že informační válka bude pokračovat a dále eskalovat.

Ukrajinští experti a expertky již roky čelí ruské agresi v první linii. Jedná se o specialisty a specialistky z ukrajinských nevládních organizacích a státních institucí, se kterými se roky známe. Kvůli aktuální situaci se nachází v bezprostředním nebezpečí a velmi pravděpodobně nebudou moci nadále působit přímo na Ukrajině. Potřebují naši pomoc!

V květnu 2022 jsme spustili Centrum informačního odboje při Bezpečnostním centru Evropské hodnoty, které je bezpečnou základnou pro čelení ruské propagandě. Kromě řady neveřejných aktivit (například brífinky pro politiky, experty, úředníky a další osoby s rozhodovací pravomocí), ale také vydáváme analytický newsletter Ukraine Watch Briefing pro širokou veřejnost, k jeho odběru se můžete přihlásit zde. Ukraine Watch Briefing vychází každé dva týdny a shrnuje nejnovější vývoj na Ukrajině. Tento zpravodaj nabízí čtenářům komplexní přehled o důsledcích ruských nepřátelských činů vůči Ukrajině.

Potřebujeme Vaši finanční pomoc, abychom dokázali těmto expertům a expertkám pomoci u nás v Praze, ale i v zahraničí, aby mohli i nadále pokračovat v boji s ruskou informační agresí. Velká část těchto expertů přišla o všechen či velkou část svých příjmů a bez naší pomoci nemohou nadále vykonávat tuto důležitou práci.

V Bezpečnostním centru Evropské hodnoty se tématu ruské informační války věnujeme již šest let. Jeden z našich expertů David Stulík, bývalý diplomat Evropské Unie v Kyjevě, se velmi dobře orientuje v prostředí ukrajinského boje s ruskými dezinformacemi a všechny významné ukrajinské odborníky na ruskou informační válku zná osobně.

Tento projekt byl podpořen Agenturou Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID) a Evropským kulturním fondem (European Culture Foundation).

Kontaktní osoba projektu Centrum informačního odboje

Za podpory:

PROSÍM POMOZTE NÁM

Můžete přispět přes Darujme.cz

 

Podpořit nás můžete také platbou přes QR kód ve vašem internetovém bankovnictví.

CZK: Transparentní účet

ČÚ: 2300405420/2010
VS: 2022

DĚKUJEME VÁM