Search
Close this search box.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty představuje svého tchaj-wanského analytika Marcina Jerzewského

S potěšením oznamujeme, že se k našemu týmu 1. března 2022 připojuje Marcin Jerzewski jako analytik tchaj-pejské kanceláře. Marcin je zodpovědný za výstupy obsahu a styk s médii ve spojitosti s nově otevřenou pobočkou v Tchaj-pei.

„Jsme rádi, že můžeme do našeho týmu přivítat tak zkušeného středoevropského specialistu na tchaj-wanskou politiku. Vzhledem k tomu, že naším hlavním posláním je prohlubovat praktickou spolupráci mezi širším středoevropským regionem a Tchaj-wanem v politické, bezpečnostní a ekonomické oblasti, Marcin se perfektně hodí do našeho nedávno založeného týmu tchaj-wanské kanceláře,“ říká Jakub Janda, ředitel Bezpečnostního centra Evropské hodnoty.

Marcin žije v Tchaj-pei od roku 2018, získal mnoho zkušeností ze spolupráce s Taipei City Government Special Projects Office a Polish Office v Tchaj-pei, ale také jako výzkumný pracovník v Taiwan NextGen Foundation.

Marcin pochází z Polska, získal bakalářský titul v oboru politologie a čínských studií na univerzitě v Richmondu a byl tzv. MOE Taiwan Scholar v mezinárodním magisterském programu mezinárodních studií na National Chengchi University.

Hovoří plynně mandarínskou čínštinou, angličtinou, polštinou, němčinou a španělštinou. Má také středně pokročilé znalosti indonéštiny a portugalštiny. Marcinovu aktivitu můžete sledovat na různých kanálech, jako je jeho Twitter účet https://twitter.com/yehaoqin. Jeho email je [email protected].

Bio: Marcin Jerzewski