Search
Close this search box.

Výměnné fórum EU - Tchaj-wan s předními odborníky z EU a Tchaj-wanu o právech migrantů

Ve dnech 23. a 24. ledna 2024 uspořádaly nadace Garden of Hope, the Anti-Human Trafficking Alliance Watch a tchajwanská kancelář Bezpečnostního centra Evropské hodnoty výměnné fórum EU – Tchaj-wan: Překonání izolace a zranitelnosti, přijetí opatření na ochranu lidských práv migrantských pracovníků a rybářů za podpory Evropského hospodářského a obchodního úřadu.

Akce obsahovala proslovy od předních odborníků Evropské unie (EU) na práva migrantů a komentáře jejich tchajwanských kolegů. Během své návštěvy se odborníci EU zapojili do výměny názorů a diskusí s tchajwanskými vědci, odborníky a úředníky na dvě témata: migrantské pracovníky a zahraniční pracovníky v oblasti rybolovu.
Kromě toho organizátoři uspořádali ve dnech 25.-26. ledna návštěvy v I-lanu, Kao-siungu a Pching-tungu, aby odborníci z EU poznali z první ruky životní a pracovní podmínky migrantských pracovníků a rybářů na Tchaj-wanu. To jim umožnilo komplexnější pochopení současné situace. Odborníci z EU a Tchaj-wanu poté sdíleli své poznatky o tom, jak lze prostřednictvím plánování politik nadále podporovat rodiny, zaměstnavatele a podniky při vypracovávání akčních plánů, které budou přínosem pro obě strany při trvalé podpoře migrantských pracovníků v oblasti rybolovu. Cílem bylo řešit izolaci a zranitelnost těchto pracovníků a zajistit jim plnou podporu a ochranu jejich práv.
Semináře a studijní návštěva byly realizovány v rámci PSF-2019-10947 EU-Taiwan Engagement Support Facility, který je financován Evropskou unií.