Search
Close this search box.

Charles Burton rozšíří tým bezpečnostního centra Evropské hodnoty na pozici Seniorního zahraničního spolupracovníka v programu Red Watch

Praha, 12. 2. 2020

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty s nadšením oznamuje, že se zkušený kanadský expert na Čínu Charles Burton oficiálně připojí do programu Red Watch jako Seniorní zahraniční spolupracovník.

„As our work focuses on comparing Russian and Chinese interference methods within democracies, we are proud to welcome Charles to our new Red Watch Program. His experience, knowledge and principled understanding of how democracies should counter hostile interference operations by totalitarian governments will fit perfectly to our work on countering Russian influence activities”, says Jakub Janda, Director of the European Values Center for Security Policy.

Charles Burton se specializuje na politiku Číny, kanadsko-čínské vztahy a lidská práva. Po studiích na Univerzitě v Cambridge (Orientální studia), obdržel v roce 1987 doktorát na Torontské univerzitě (Historie starodávného čínského myšlení, katedra filozofie). Mezi lety 1986 a 1988 byl v postgraduálním stipendijním programu pamětního fondu Izaak Walton Killam Memorial se zaměřením na obor politologie na Univerzitě v Albertě. Má za sebou rozsáhlou spolupráci s kanadskou vládou na Zřízení zabezpečené komunikace a Kanadské diplomatické služby, byl také dvakrát vyslán na kanadskou ambasádu v Pekingu. Charles bude nadále vykonávat pozici Seniorního spolupracovníka v Otavě na McDonald-Laurier institutu.

Charles Burton says: “I am delighted and honoured to become a part of the European Values Center for Security Policy’s Red Watch Program as Non-Resident Senior Fellow. I very much look forward to continue collaborating closely with my new colleagues here to promote understanding and awareness of the threats that Russia and China increasingly pose to democratic polities worldwide.”

Charles Burton