Search
Close this search box.

Poslanecká sněmovna PČR by měla přijmout usnesení podporující vládu ve vymáhání po Rusku odškodnění za výbuchy ve Vrběticích

DOPORUČENÍ TÝDNE
DOPORUČENÍ TÝDNE

Výbuchy v roce 2014 ve vrbětickém muničním skladu, za kterými stojí ruská vojenská rozvědka GRU, způsobily smrt dvou českých spoluobčanů a také „značné materiální škody a náklady ve výši přibližně 1 miliardy korun“.

Důkazy a svědectví, které předložily české vyšetřovací a další orgány v minulých dnech nejen veřejnosti, ale i na uzavřených brífincích například poslancům a senátorům ČR, přesvědčivým způsobem naznačují, že Ruská federace je zemí, která za tyto výbuchy může.

Tento bezprecedentní agresivní vojenský útok proti suverénní zemi musí být dotažen do konce včetně rozhodnutí soudů, které definitivně určí konkrétní viníky a také subjekt, který bude muset škodu a i morální újmu rodinám obětí zaplatit.

Jelikož se dá očekávat, že půjde o dlouhotrvající vyšetřování a soudní procesy, měla by již teď Poslanecká sněmovna přijmout usnesení, ve kterém by vyjádřila podporu vládě, která by měla začít podnikat v této věci nezbytné přípravné kroky.