Search
Close this search box.

Vládní i opoziční strany by se měly jednoznačně postavit za ředitele BIS a NÚKIB

  • České bezpečnostní instituce jsou na rozdíl od svých rakouských, slovenských nebo maďarských protějšků zatím silné v tématu čelení ruskému a čínskému vlivu. Zpravodajské služby výrazně varují před touto hrozbou, představitelé armády ruskou hrozbu pojmenovávají jasně a i elitní policisté z NCOZ ve své výroční zprávě hrozby pocházející z Ruska a Číny popisují. Česko je také díky krokům NÚKIB jedním ze západních pionýrů sebeobranných kroků proti čínské špionáži v kauze čínských firem Huawei a ZTE.

  • Bezpečnostní instituce, které plní svou ústavní a zákonnou roli, jsou pod palbou z ruské a čínské strany. Konkrétně jde o útoky cílené sabotážní prezidenta Zemana na ředitele BIS a NÚKIB. Prezident ČR tak opět jedná jako trojský kůň nepřátelských režimů proti bezpečnostním institucím vlastní země.
  • Vládní i opoziční politické strany by měly jasně podpořit ředitele BIS a NÚKIB, kteří jsou pod nepřijatelným tlakem právě proto, že plní své zákonem stanovené role. Poslanecká sněmovna by měla přijmout jasné usnesení, které důrazně odmítne ruské a čínské snahy ovlivňovat suverénní českou bezpečnostní politiku skrze svou loutku v osobě prezidenta republiky. Bezpečnostní instituce našeho státu by měly jasně vědět, že za nimi většina zákonodárců stojí, což by posílilo pozici vlády, která je politicky vydírána prezidentem Zemanem.