Search
Close this search box.

Vláda by měla odmítnout Macronovu nebezpečnou politiku appeasementu vůči Rusku

  • Francie pod vedením prezidenta Macrona se v posledních měsících snaží nastavit nový kurz své politiky vůči Ruské federaci, který připomíná politiku ustupování neboli appeasementu. Francie bez výrazných předchozích konzultací se svými spojenci ve středovýchodní Evropě zahájila proces sbližovaní se s agresivní ruskou diktaturou, přičemž dochází k velkému množství francouzských prohlášení o návratu Ruska do evropských strategických debat.

  • Macronova politika výrazně připomíná politiku amerického prezidenta Obamy snažící se o reset vztahů s Putinovým režimem, která kompletně selhala a pouze motivovala Moskvu k agresivním krokům ve východoevropském prostoru, protože otevřenou náruč interpretovali jako západní slabost.
  • Česká vláda a diplomacie by měly tyto Macronovy snahy ohrožující soudržnost transatlantického spojenectví důrazně odmítnout a trvat na tom, že stále probíhající ruská agrese musí být zastavena navýšením bolestivých ekonomických sankcí proti představitelům ruského režimu a oligarchie.