Search
Close this search box.

Tisková zpráva: Paralýza bezpečnostního výboru nekompetentním konspirátorem by byla nebezpečným krokem

Hnutí SPD oznámilo, že na předsedu bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny nominuje svého poslance Radka Kotena. Vzhledem k napojení hnutí Tomia Okamury na českou proputinovskou dezinformační a konspirační scénu představuje analytik programu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty Roman Máca detailní přehled veřejné aktivity tohoto nominanta na důležitou pozici v českém bezpečnostním systému:

 • Poslanec SPD Radek Koten dlouhodobě a pravidelně šíří ty nejbrutálnější konspirační teorie, které jsou na české dezinformační scéně k dispozici.
 • Mezi jeho oblíbené zdroje patří tahouni konspirační scény Aeronet, AC24, Protiproud nebo například Spuntik.
 • Mezi Kotenem šířené konspirační teorie patří například:
  • pojetí, že ,,vše bylo jinak‘‘ během nezávažného incidentu ve francouzské jaderné elektrárně v únoru 2017
  • konspirace o tom, že Agrofert vyrábí geneticky modifikované jedy
  • konspirace o tom, že útok na USA 11. září 2001 byla jedna velká lež
  • konspirace o tom, že ČT potvrdila nespokojenému divákovi, že je povinna nám ,,vymývat mozky‘‘
  • konspirace, že dochází k ,,militarizaci české policie jako prvku Nového světového řádu‘‘
  • konspirace, že se chystá ,,tajný plán operace Barbarossa-2‘‘ s cílem invaze do Ruska
  • tvrzení, že mikrovlnky jsou zabijácké stroje, a proto je Rusko zakázalo

Nominovaný na předsedu bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny o Angele Merkelové, Bundeswehru a o dnešním Německu tvrdí, že jde o ,,chamraď fašistickou‘‘.

Spolupráci mezi Armádou ČR a německým Bundeswehrem ilustruje tvrzením o nacistické okupaci.

Zákonodárce SPD je velmi aktivní ve facebookových skupinách ,,Chceme pryč z NATO a EU – Rusko je náš opravdový přítel !!!‘‘ a ,,Českoslovenští vojáci v záloze‘‘, kde například komentuje post neonacisty a představitele spolku Národní obroda Pavla Matějného.

Poslanec Koten začal svůj veřejný profil na Facebooku promazávat, což ovšem nepomohlo, jelikož na ruské sociální síti vk.com jeho fanoušci sdílejí odkazy na Kotenův obsah. Pod tímto odkazem se tak zobrazí včetně náhledů i další obsah, který byl již z prostředí Facebooku smazán.

Závěrem lze konstatovat, že pan poslanec Koten je absolutně nekvalifikován na pozici předsedy bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny, a to zejména díky tomu, že systematicky a proaktivně šíří ty nejhrubší lživé konspirační teorie a dezinformace. Česká kontrarozvědka BIS ve svých výročních zprávách varuje před ruskými dezinformačními aktivitami, které pan poslanec Koten přímo naplňuje. Jeho aktivity přímo napadají strategické bezpečnostní zájmy České republiky dle platné Bezpečnostní strategie ČR, tudíž by zvolení pana poslance do čela bezpečnostního výboru bylo nebezpečným krokem.

Kterákoliv politická strana, která by podpořila zarputilého proputinovského konspirátora na pozici předsedy bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny tak bude proaktivně sabotovat český bezpečnostní systém, který má předseda tohoto výboru ze své funkce kontrolovat.

Celou analýzu veřejných aktivit pana poslance Radka Kotena lze nalézt ZDE.

Pro komentáře je k dispozici analytik programu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty Roman Máca.

maca

E-mail: [email protected]

Telefon: +420 773 644 620