Search
Close this search box.

Tisková zpráva: Do Prahy míří evropští experti na islámský extremismus

PRAHA, 21. 11. 2017: Think-tank Evropské hodnoty pořádá v Praze již třetí ročník mezinárodní bezpečnostní konference HOMEAFFAIRS – Internal Security Forum Prague. O tématech vnitřní bezpečnosti bude diskutovat 50 expertů z 10 států – z Evropy, Izraele i USA.

Během čtyř dnů spolu budou debatovat experti v oblastech jako je prevence islámského extremismu, boj proti islamistickým teroristickým organizacím a integrace muslimských přistěhovalců v zemích Evropy, ale i prevence nelegální migrace a výzvy Brexitu pro evropskou bezpečnost. Tři dny celého programu se budou odehrávat  v neveřejném režimu vzhledem k citlivosti této problematiky, ale ve  čtvrtek 23. listopadu bude konference otevřena zákonodárcům a médiím.

Konference HOMEAFFAIRS 2017 se zúčastní mimo jiné Shaul Shay, ředitel výzkumu v Institutu pro politiku a strategii v Izraeli, bývalý izraelský zpravodajec a spolupracovník amerického Hudson Institute Shmuel Bar. Přijede také nejen propagátor euroislámu Bassam Tibi, profesor mezinárodních vztahů na Goettingen University v Německu, nebo Henry Newman, výkonný ředitel think-tanku Open Europe ve Velké Británii, ale i zástupci německého Kancléřství, velení americké armády pro Evropu nebo představitelé EUROPOLu.

,,Tuto bezpečnostní konferenci pořádáme v Praze potřetí, slouží zejména k tomu, aby se bezpečnostní a zpravodajští specialisté radili o dalším postupu. Součástí programu je i celodenní školení pro bezpečnostní experty Visegrádských států a Rakouska. Česko zatím nemá rozsáhlé problémy s islamistickou radikalizací, ale právě proto je pro české instituce důležité připravovat se na tuto bezpečnostní hrozbu a poučit se z omylů, ale i úspěchů našich západních spojenců. Proto specialisty ze západní Evropy, USA nebo Izraele vozíme každý rok na několik dní do Prahy,‘‘ říká Radko Hokovský, ředitel think-tanku Evropské hodnoty.

Program konference je dostupný ZDE.