Search
Close this search box.

Podporujeme návrh premiéra ČR na posílení proti-dezinformačního týmu Evropské služby pro vnější akci a navýšení podpory pro nezávislá ruskojazyčná média

Podporujeme návrh premiéra ČR na posílení proti-dezinformačního týmu Evropské služby pro vnější akci a navýšení podpory pro nezávislá ruskojazyčná média.

Bohuslav Sobotka v rámci projevu na našem STRATCOM SUMMITu 2017 formuloval dva návrhy, ke kterým se připojujeme:

  1. “Věřím, že i na půdě týmu ESVA v tomto směru budou další příležitosti. Věřím také, že je tento tým schopen generovat kvalitní výsledky, a to nejen v EU, ale právě i v zemích Východního partnerství a západního Balkánu. K tomu ale tento tým potřebuje jasnou podporu ze strany vysoké představitelky Federicy Mogherini a také stabilizaci svojí základny. Jsem přesvědčen o tom, že tento projekt nemůže být dlouhodobě financován pouze ze strany členských států – měl by mít svůj vlastní rozpočet a také dostatečné personální kapacity.”
  2. “Tím se však nechci zříkat povinnosti nás všech bojovat s dezinformačními kampaněmi. Jsem rád, že se Česká republika efektivně zapojuje do nových evropských iniciativ, mimo jiné na podporu nezávislých ruskojazyčných médií, a věřím, že o tomto tématu tu také je a byla diskuze. Částka, kterou vydáváme ročně na podporu ruskojazyčných nezávislých médií, převyšuje 10 milionů Kč a vzhledem k důležitosti těchto projektů chceme tuto aktivitu v budoucnu navyšovat.”