Search
Close this search box.

Petr Kolář: Braňme se prezidentu Zemanovi

Musíme si vážit těch, kdo mají odvahu, a musíme si uvědomit, proti komu policie stojí. To nejsou názoroví odpůrci, protože ve svobodné společnosti má každý právo vyjádřit svůj názor, ale je názorem zapalování policejních aut, je názorem, když v Klinice se připravují demonstrace právě s cílem zapálit tato auta, případně znemožnit provoz Řízkárny. Je názorem, když strháváte vlajky jakéhokoli státu anebo je to pouze hanobení státních symbolů a víte, že se to stalo i zde na Pražském hradě.

Tak pravil prezident Zeman. Co dodat? Že je mi ho vlastně asi líto. Zapalování policejních aut? O čem mluví? Ztratil se sám v sobě, bloudí, blouzní, zoufale se snaží obhájit neobhajitelné, hlavně sebe sama. Žije ve svém vlastním světě za šeredně pokřiveným zrcadlem. Chtěl bych věřit, že si to uvědomují i ti, ke kterým dnes promluvil. Policie nesmí být nástrojem jeho šílených ambicí. Policie v demokratickém státě musí hájit občanské svobody a respektovat Ústavu. Má pomáhat a chránit, má být naší oporou, máme u ní hledat zastání, musíme jí věřit. Nesmí být nástrojem zvůle a arogance moci.

Prezident Zeman hraje s falešnými kartami a myslí, že mu to projde. Vsadil na naši poddajnost, špatnost, lenost a ignoranci. Spletl se. Braňme se. Smějme se mu.

 

Petr Kolář
Předseda Iniciativy pro evropské hodnoty

Komentáře pro média je možné domluvit s jeho tajemníkem Adamem Kolářem na tel +420 722 688 196