Search
Close this search box.

Kalendář pracovité europoslankyně za Českou republiku

Think-tank Evropské hodnoty vydal analytickou studii „Jak pracovali čeští europoslanci?“ v uplynulém období (2009 – 2013). Celkově lze výsledky hodnocení práce českých europoslanců na základě jedenácti kvantitativních indikátorů shrnout tak, že naši zástupci patří v průměru do slabší poloviny členů Evropského parlamentu a to i v případě, že srovnání provedeme se zástupci nových členských států. Zároveň jsme si vědomi toho, že práce v EP není jen o aktivitách, které jsme porovnávali. Pro ilustraci aktivit, kterým se europoslanci také věnují, představujeme tento kalendář. Ukazuje pracovní program nadprůměrně pracovité hypotetické europoslankyně Jany Novákové. Kalendář jsme sestavili s našimi kolegy, kteří v Evropském parlamentu pracují od roku 2004 a mají přehled o pracovních aktivitách českých i zahraničních poslanců.

Europoslankyně Jana Nováková

  • Předsedkyně národní delegace (své národní politické strany v EP)
  • Členka Výboru pro vnitřní trh
  • Členka Výboru pro mezinárodní obchod
  • Členka Delegace EU-USA
  • Členka širšího předsednictva politické skupiny (frakce/klubu)
  • Členka širšího vedené národní strany

Typy položek v kalendáři:

    1. Oficiální zasedání orgánů Evropského parlamentu
    2. Pracovní schůzky k agendě EP – evropská úroveň
    3. Pracovní schůzky k evropské agendě v ČR a stranická práce
    4. Komunikace s veřejností, médii a zájmovými skupinami

 

1. Výborový týden

Pondělí

8:00 – 10:00 poslanecké hodiny pro občany v pražské kanceláři

11:35 odlet do Bruselu

+ debrífing s asistentem k programu na týden; obsahová příprava výboru

15:00 – 18:30 zasedání Výboru pro vnitřní trh (dále: IMCO): budoucnost digitálního jednotného trhu – interpelovat komisařku Kroesovou! + priority nového předsednictví + rozprava k návrhu nařízení k on-line řešení sporů (ASP 5G3)

Poté příprava komentáře pro Lidové noviny ke zrušení roamingu (kancelář)

Úterý

9:00 seminář zaměstnavatelské organizace BusinessEurope „Nástroje obchodní ochrany EU – proč členské státy přešlapují na místě?“ – úvodní slovo

11:00 – 11:50 schůzka se zástupci Hospodářské komory ČR k návrhu nařízení k on-line řešení sporů

12:00 oběd se stínovými zpravodaji a ukrajinským velvyslancem ke zrušení cel na dovoz z Ukrajiny (hotel Renaissance)

14:00 – 15:00 setkání s českými regionálními novináři (WIB 05M003)

15:00 Výbor pro mezinárodní obchod (dále: INTA) (JAN 4Q1) – legislativa ke zrušení cel pro Ukrajinu

16:30 schůzka europoslanců s velvyslancem ČR při EU: tematizovat aktuální situaci v Schengenu! (Stálé zastoupení) a potřebu strategie k zastoupení Čechů v EU institucích

20:00 večeře s kolegy z české národní delegace (TBC)

Středa

8:30 pracovní snídaně České podnikatelské representace při EU (CEBRE): Nová finanční perspektiva EU 2014 – 2020 (Stálé zastoupení ČR)

10:00 Výbor INTA: hlasování o zrušení cel na dovoz z Ukrajiny! (JAN 4Q1)

11:00 interview s Ondřejem Houskou (Český rozhlas): zejm. roaming + budoucnost Východního partnerství EU („Holubník“, 3. patro)

12:30 – 13:30 schůzka se zástupci Evropské organizace spotřebitelů (BEUC) k návrhu nařízení k on-line řešení sporů

14.30 schůzka s rakouskými a polskými kolegy z IMCO (nařízení k on-line řešení sporů)

16:00 schůzka s korejským velvyslancem při EU: automobilový průmysl (kancelář)

17:00 rozhovor pro Europarl TV k hlasování o Ukrajině (pasáž mezi ASP a PHS)

19:00 Facebook chat s občany (kancelář)

Čtvrtek

8:30 pracovní snídaně s novináři s fokusem na IMCO (jazykový režim: angličtina; poslanecký salonek 4, ASP; organizuje tiskový odbor EP)

10:00 schůzka s FJ (sekretariát IMCO) + NV (poradce politického klubu v IMCO) k návrhu nařízení k on-line řešení sporů – příprava na jednání se stínovými zpravodaji

10:30 schůzka se stínovými zpravodaji k návrhu nařízení k on-line řešení sporů

12:30 oběd k volbám do PSP – zapojení europoslanců. S kolegy z národní delegace + tiskovým mluvčím (Leopold, rue de Luxembourg)

16:30 odlet do Prahy

Pátek

9:00 zasedání předsednictva strany (centrála)

11:30 odjezd do Brna

15:00 – 16:30 beseda se studenty MU: „Role EP v posilování vnitřního trhu EU“ (Joštova 10, Brno)

17:00 setkání se stranickými kolegy (radnice)

Sobota

Celý den rodina

poslat FJ (sekretariát IMCO) vyjádření k návrhu kompromisních pozměňovacích návrhů!

Neděle

12:00 – 13:00 Otázky Václava Moravce – sankce EU vůči Rusku (se Š. Fülem)

Zbytek dne rodina

 

2. Frakční týden

Pondělí

8:30 setkání s rektorem ČVUT (Zikova, Praha)

11:35 odlet do Bruselu

16:30 zasedání české národní delegace (obvyklá místnost)

17.30 – 19:00 setkání s negociačním týmem Předsednictví k návrhu nařízení k on-line řešení sporů (Rada)

19:00 večeře s návštěvnickou skupinou (starostové z kraje) (rybí restaurace na Sainte-Catherine)

Úterý

7:45 Radiožurnál – přímý vstup k budoucnosti jednotného digitálního trhu (kancelář)

+ napsat blog pro stranický web!

10:00 – 11:30 diskuse s návštěvnickou skupinou (krajští zastupitelé) – zejm. čerpání fondů (PHS 0C41)

12:30 oběd s JP (kabinet komisaře Andora) (Poivre et sel, rue Parnasse 2)

15:00 setkání s novým vedoucím oddělení Komise pro digitální komunikaci (DG CONNECT) (kancelář)

15:00 – 18:30 pracovní skupiny politického klubu: od cca 16:15 diskuse ke zrušení cel pro Ukrajinu (hlasování příští týden!)

17:00 zahájení výstavy k digitálním technologiím v ČR – proslov! (3. patro ASP)

19:30 – 21:30 výroční večeře Evropského centra pro politiku: projev „Digitální trh: výzvy a úskalí transatlantické spolupráce“ (Cercle Royal Gaulois)

Středa

9:30 plénum politického klubu – důraz na nedostatky financování rozpočtu EU, zejména v oblasti podpory inovací – iniciovat plenární rozpravu a interpelace (místnost jako obvykle)

11.30 druhé kolo jednání se stínovými zpravodaji (nařízení k on-line řešení sporů – dotažení kompromisních návrhů)

12:30 neformální setkání se zástupci neziskových organizací k budoucnosti digitálního trhu (pořádá IMCO – asistent musí zjistit detaily)

15:00 – 17:00 předsednictvo frakce (místnost jako obvykle)

17:00 setkání se zástupcem Škoda auto – aktuální legislativa (zejm. CO2 pro nové typy vozů) (kancelář)

19:00 Zastoupení kraje: koncert G&R (pozn. probrat s šéfem zastoupení průběh jednání o financování z fondů v kraji) (zastoupení kraje)

Zdroj: https://www.coleurope.eu

Čtvrtek

9:10 odlet do Prahy

12:00 pracovní oběd se členy vlády + českým komisařem: národní program reforem + priority vlády pro dění v EU na příští kvartál (Strakova akademie, Praha)

15:00 – 16:30 konference Inovačního fóra malých a středních podniků; panel k Podpoře výzkumu a inovací z Evropských fondů (Marriott, V Celnici)

17:00 setkání s 1. náměstkem Ministra pro místní rozvoj: priority ČR pro nový dlouhodobý rozpočet EU (Staroměstské nám., Praha)

Pátek

9:00 – 11:00 poslanecké hodiny (kancelář v kraji)

11:00 návštěva čistírny odpadních vod po rekonstrukci z fondů EU

12:00 -13:30 pracovní oběd + jednání se zástupci krajské hospodářské komory – PPP + investice do infrastruktury (KHP)

15:00 setkání s ředitelem krajské nemocnice (KN)

17:00 rozhovor pro krajský deník (TBC – pravděpodobně kancelář).

Sobota

Celý den         rodina

Neděle

autorizace rozhovoru

Partie – k příležitostem a nákladům spojeným s TTIP

 

3. Plenární zasedání

Pondělí

8:30 odjezd z Příbrami (nabrat asistenta v Plzni)

16:00 plénum frakce (místnost jako obvykle)

17:00 zahájení plenárního zasedání – mj. příprava hlasování (Hemicykl)

18:00 pracovní skupina frakce k eurozóně (příprava hlasování o balíčku k rozpočtové odpovědnosti)

18:30 přípravný mítink politického klubu k IMCO – příprava hlasování o nařízení k on-line řešení sporů

19:00 Výbor IMCO – hlasování o nařízení k on-line řešení sporů

Úterý

8:30 snídaně s českými europoslanci a vedením Sdružení chemického průmyslu ČR (poslanecká restaurace, WIC)

9:00 plénum – Internet ve veřejné správě a samosprávě (možný projev – zjistit na klubu v pondělí) (Hemicykl)

10:30 setkání s předsedou IMCO (poslanecký bar)

11:30 příprava plenárního hlasování s asistentem (pozor na pozměňovací návrhy Zelených k otevřenému internetu!) (kancelář)

12:00 hlasování (Hemicykl)

14:15 Delegace EU-US: transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) (N1.3)

15:15 setkání s koordinátorem frakce v Zahraničním výboru – EU podpora Ukrajině

16:30 zasedání národní delegace (TBC)

20:30 (cca) plénum – rozprava ke zrušení cel pro Ukrajinu (projev!)

Zdroj: www.theblackfish.org

Středa

9:00 plénum – pracovní program Komise na příští rok – účast na debatě (Hemicykl)

10:30 schůzka s ředitelem Evropské komise pro politiku komunikačních sítí (kancelář)

11:30 hlasování (Hemicykl) (vč. zrušení cel pro Ukrajinu; zpráva k internetu ve veřejné správě)

12:00 slavnostní projev nového slovenského prezidenta (Hemicykl)

13:15 reakce na projev slovenského prezidenta – telemost pro RTVS (TV set vlevo od Hemicyklu)

14.00 tisková konference k hlasování EP o zrušení cel pro Ukrajinu

14:30 příprava projevu na plénum (kancelář)

15:00 plénum – rozprava s C. Ashtonovou k situaci na Ukrajině – projev 2 minuty (Hemicykl)

17:30 schůzka koordinátorů IMCO (místo TBC)

Čtvrtek

10:00 setkání se zástupci European Privacy Association k budoucnosti digitálního trhu (SDM S5)

11:30 příprava hlasování (kancelář)

12:00 hlasování (Hemicykl)

14:00 odjezd do ČR

Pátek

9:00 setkání se zástupci Potravinářské komory – promo značky „český výrobek“ + reforma Společné zemědělské politiky (kancelář Praha)

11:00 – 12:30 setkání s členy Výboru pro evropské záležitosti PSP – příprava Evropské rady + legislativní priority EP pro příští rok (Sněmovní)

13:00 pracovní oběd s vrchním ředitelem SEV na MZV – reakce ČR na situaci na Ukrajině, situace v Moldavsku (Malostranská beseda)

16:20 odlet do Stockholmu (přestup ve Varšavě)

Sobota

Celý den Zasedání kongresu evropské strany: 10:00 – 12:00 pracovní skupina k rozšíření EU; 16:00 volba předsedy strany

Neděle

Dopoledne     Zasedání kongresu evropské strany: příspěvek na téma ČR a euro (cca 10:30)

Odpoledne     Rodina

 

4. Práce ve volebním obvodu

Pondělí

8:30 – 11:00 poslanecké hodiny (kancelář v kraji), pak přejezd do Prahy

14:00 – 18:00 poslanecké hodiny + konzultace s kolegy a stranickým sekretariátem (centrála strany)

19:30 večeře s předsednictvem strany, kolegy s národní delegace a stranickými kolegy z evropských výborů PSP a Senátu (místo TBC)

Úterý

9:30 „Vliv ČR v Bruselu“ – odborný seminář (Evropské hodnoty) (Evropský dům, Jungmannova)

12:00 oběd s manželem (místo TBC)

14:00 – 15:30 pracovní schůzka s generálním ředitelem IBM Česká republika (Savoj)

16:00 pracovní schůzka s vedením Svazu průmyslu a dopravy ČR – digitální agenda, dopady případných obchodních sankcí vůči Rusku na ČR, online řešení sporů (SPČR);

Podvečer odjezd do Ostravy (auto)

Středa

8:00 pracovní snídaně s hejtmanem Moravskoslezského kraje, primátory Ostravy, Karviné, Opavy (MS kraj, 28. října 117, Ostrava)

10:30 – 11:30 přednáška na Vysoké škole báňské: „Digitální trh a nové technologie – potenciál pro ČR v EU?“

12:00 VŠB-TU – pracovní oběd s rektorem + děkany Ekonomické fakulty + Fakulty elektrotechniky a informatiky (VŠB)

14:00 -15:00 návštěva Technologického centra Ostrava + Vědecko-technologického parku Ostrava

17:00 návštěva čs. opevnění v Hodkovičkách

Večer setkání se stranickými kolegy (TBC)

Zdroj: https://milwaukeephotographyschool.com

Čtvrtek

Ráno přesun do Hradce Králové (vlakem)

10.30 beseda na Gymnáziu J.K.Tyla – 10 let členství ČR v EU

12.30 oběd s místními novináři

14.30 – 15:30 kulatý stůl pořádaný Hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje: Příležitosti vnitřního trhu EU v oblasti inovací

16.00 hostem talkshow na Rádiu Černá hora

18.30 veřejná beseda na Universitě HK k příležitostem a výzvám spojeným s českým členstvím v EU

20.00 večeře se stranickými kolegy z krajského zastupitelstva

Pátek

Ráno přesun do Jičína (autem s kolegou FR z krajského zastupitelstva)

9.30 návštěva podniku Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Poledne přesun do Liberce

13.00 kulatý stůl s regionálními novináři

14.00 – 17:00 zasedání krajské organizace strany

Večer návrat domů

Sobota – Neděle

Celé dny rodina

Kompletní materiál si můžete stáhnout ZDE ve formátu pdf.