Search
Close this search box.

Doporučení týdne: Na pokračující ruské lži by ČR měla reagovat vyhoštěním dalších ruských zpravodajců

  • Ruská federace stupňuje svou agresivní kampaň proti České republice. Ruský velvyslanec v Praze uspořádal tiskovou konferenci, kde pokračoval v obvyklém ruském obviňování ČR z údajné poddajnosti USA a ohýbání procedur v otázce vydání ruského hackera J. Nikulina americké justici. Vůči těmto ruským obviněním se české ministerstvo zahraničních věcí důrazně ohradilo.

  • Česká republika by si neměla nechat tuto ruskou pomlouvačnou kampaň líbit a za každé křivé obvinění z úst oficiálních ruských orgánů by měla nechat vyhostit další tři ruské nedeklarované zpravodajce působící na území ČR. Počet akreditovaného ruského diplomatického, administrativního a zpravodajského personálu je v Česku stále přes 130, tudíž by si česká vláda neměla nechat toto ruské ponižování líbit a měla by pokračovat ve vyhošťování.
  • Vladimir Putin volá po „diplomatické paritě“ s USA a Velkou Británií – tedy vyrovnaném stavu diplomatického personálu. Rusko má v ČR téměř dvojnásobný počet diplomatického personálu než ČR v Rusku, takže by Praha měla iniciovat společnou akci skupiny států, které čelí stejnému problému z Moskvy, abychom nebyli před ruskou odvetou sami.