Search
Close this search box.

Dlouholetý diplomat Martin Svárovský povede nový program think-tanku Evropské hodnoty pro bezpečnostní strategie

Tým think-tanku Evropské hodnoty posílil Martin Svárovský, který 19 let pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČR mimo jiné jako zástupce ředitele Odboru střední Evropy a Odboru politického plánování či zástupce velvyslance ČR ve Varšavě a Budapešti. V think-tanku Evropské hodnoty povede Martin Svárovský nový Program bezpečnostních strategií, který se bude věnovat zejména bezpečnostně-politickým zájmům ČR v kontextu transatlantického spojenectví, vztahů s Polskem a narůstající agresivity Ruska a Číny.

„Martin je významnou posilou našeho týmu, přináší zkušenosti z praktické diplomacie a posledních 19 let naplňování české zahraniční a bezpečnostní politiky. Záběr našeho think-tanku, který se soustředí na hrozby masové imigrace, islámského extremismu a nepřátelského vlivu Ruska a Číny, rozšíří Martin s novým Programem bezpečnostních strategií zaměřeným na transatlantické spojenectví, středoevropský prostor a specifika českých zájmů v globálním kontextu,“ vysvětluje Radko Hokovský, předseda správní rady Evropských hodnot.

„Velmi se těším na zapojení se do týmu Evropských hodnot. Kombinace hodnotově orientované zahraniční politiky a  prosazování českých zahraničně-bezpečnostních zájmů je to, co mě do tohoto výrazného think-tanku přivedlo. Spojené státy nyní významně navyšují svou přítomnost v tzv. Východním křídle Aliance, jehož součástí je i Česká republika. Domnívám se, že tato přítomnost má, mimo jiné, i vliv na schopnost tohoto regionu čelit nepřátelským aktivitám Ruska a Číny. Není pochyb o tom, že Evropské hodnoty jsou “vlajkonošem” mezi institucemi zabývajícími se touto problematikou,“ říká Martin Svárovský, vedoucí nového Programu bezpečnostních strategií.

Stručný životopis:

Martin Svárovský je vedoucím Programu bezpečnostních strategií a seniorní analytik think-tanku Evropské hodnoty (od 2019). Před tím pracoval devatenáct let na českém Ministerstvu zahraničních věcí na pozicích zahrnujících zástupce ředitele odboru států střední Evropy, zástupce ředitele odboru politického plánování, zástupce velvyslance ČR v Budapešti a ve Varšavě. Je autorem konceptu Česko-polského fóra a mechanismu zadávání operativních analýz pro MZV. Svárovský pravidelně publikuje články o bezpečnostní politice, trans-atlantických vztazích a české zahraniční politice (www.russkiivopros.com, www.onwar.eu, www.aktualne.cz). He tweets at @martinsvarovsky in Czech, English and Polish.