SOŇA KOŠKINA (KSENIA VASYLENKO)

idh(at)europeanvalues.cz

Soňa je renomovanou ukrajinskou novinářkou, vystudovala Institut žurnalistiky na Kyjevské národní univerzitě Tarase Ševčenka a posledních pět let tam i vyučovala.
Získala doktorát v oboru sociální komunikace (Kyjevská národní univerzita Tarase Ševčenka, Ukrajina) a byla postgraduální studentkou na universitě Degli Studi di Roma Tor Vergata v Itálii.

Soňa pracovala jako politická komentátorka v ukrajinských novinách “Den” a na zpravodajském portálu Obozrevatel. Od června 2009 je šéfredaktorkou a zakladatelkou zpravodajského portálu Livyi Bereh (LB.ua). Soňa je také autorkou a moderátorkou televizního pořadu vysílaném na ukrajinských televiznách stanicích, autorkou projektu YouTube “Kishkina” a autorkou knihy “Majdan. Nevyprávěný příběh” a laureátkou celoukrajinské ceny “Žena III. tisíciletí”.

Od začátku ruské invaze působí v Praze, kde spolupracuje s Rádiem Ukrajina (pořad “Hodina se Soňou Koškinou”), Univerzitou Karlovou (Fakulta sociálních věd, katedra žurnalistiky) a Bezpečnostním centrem Evropské hodnoty. Soňa mluví ukrajinsky, rusky, anglicky, italsky.

Vystoupení a zmínky v médiích